• DALEKO JEST BLISKO - spotkanie z redaktorem Krzysztofem Błażycą

  DALEKO JEST BLISKO - spotkanie z redaktorem Krzysztofem Błażycą

 • Oferta muzealna na luty

  Oferta muzealna na luty

 • KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO - relacja

  KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO - relacja

 • WYNIKI KONKURSU NA LALKĘ SZMACIANKĘ

  WYNIKI KONKURSU NA LALKĘ SZMACIANKĘ

 • FERIE W MUZEUM!

  FERIE W MUZEUM!

 • KONSULTACJE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

  KONSULTACJE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

Zagraniczni goście u śląskiego rycerstwa

W poniedziałek 24 marca 2015 r. na muzealne warsztaty rycerskie przybyli nietypowi goście.

Zajęcia, na których przypominamy czasy średniowiecznych rycerzy i opowiadamy o ich zwyczajach, przypominając jednocześnie wydarzenia z tamtych lat, które miały miejsce na naszych ziemiach, cieszą się dużą popularnością. Do końca roku szkolnego zostało już dosłownie kilka wolnych terminów, dla kolejnych chętnych.

Tym razem muzealny rycerski dwór odwiedzili goście zagraniczni. Do południa 20 osobowa grupa młodzieży z Niemiec, którą w Żorach goszczą ich rówieśnicy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki.

Po południu w muzeum zawitało prawie 70 uczniów i nauczycieli z Portugalii, Włoch, Rumunii i Turcji, którzy przyjechali do Żor w ramach programu Comenius, w którym uczestniczy Liceum nr 2 im. Józefa Tischnera. Obydwie grupy aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach na naszym „rycerskim dworze”, uczyli się średniowiecznych tańców, właściwych zasad zachowania się przy stole, malowali herby na tarczach i oczywiście zmierzyli się ze sobą w pojedynkach na miecze. (TG)Muzeum bez tajemnic

BIP Żory Wszelkie prawa zastrzeżone muzeum żory / 2009