Wyniki konkursu "Żory w rysunku i grafice"

Wyniki konkursu plastycznego „Żory w rysunku i grafice”

Idea konkursu:
Konkurs był okazją do wykazania się talentem i oryginalnym, spojrzeniem na miasto. Biorąc udział w konkursie można było pokazać własny, indywidualny obraz miasta. Zwycięskie prace stanowić będą materiał promocyjny Muzeum i miasta. Rysunki i grafiki wykorzystane zostaną na potrzeby kreacji wizerunkowych promujących miasto. Na ich bazie powstaną m.in.: artystyczne pocztówki, kolorowanki dla dzieci i dorosłych, kalendarze, kubki, i koszulki itd. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane, obok prac artystów grafików i malarzy, na wspólnej wystawie w 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu:

Nadesłano 8 prac dzieci w kategorii wiekowej (klasy podstawowe 4-6).
Komisja postanowiła wyróżnić jedną pracę „Brama Krakowska w ŻorachPatryka Janusia (Szkoła Podstawowa nr 7).

Uczestnicy konkursu plastycznego „Żory w rysunku i grafice”
1. Patryk Januś „Brama Krakowska w Żorach”
2. Karolina Holecka „Kościół św. Ap. Filipa i Jakuba”
3. Katarzyna Szulik „Żory w oczach dziecka”
4. Hanna Wierzycka „Słodkie Żory”
5. Monika Kreis „Moje miasto - Żory”
6. Dominika Nowak „Żory”
7. Julia Olek „Żory”
8. Wiktoria Wróblewska „Twinpigs”

Wyróżnienie będzie wręczone na uroczystym otwarciu wystawy stałej „Polskie poznawanie świata” 29 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Muzeum Miejskim w Żorach.

W tym momecie zapraszam wszystkich do udziału w ponownie konkursie. Rozciągamy czas nadsyłania prac do 25 maja 2016 roku. Może uda się nam zachęcić inne grupy wiekowe w Żorach, dzieci jak i dorosłych. Wierze że jest wielu wspaniałych rysowników i grafików, którzy swoim talentem rysowniczym zachycą innych Żorzan i nie tylko. Nagrody i nominacje poprzez pojawienie się rysunku z podpisem autora na różnych gadżetach muzealnych i miejskich niech będą zachętą w tworzeniu. Tak wiele i niewiele zarazem potrzeba: kartka, ołówek, nasze miasto i "ręka artysty".

Jury konkursu
Anna Flaga (ASP Kraków, artysta plastyk)
Katarzyna Podyma (UJ Kraków, historyk sztuki, Kustosz Muzeum)