Wakacje z muzeum - straszki, rycerz i duch Ferdynand robią furorę wśród dzieciaków

Od początku wakacji do 18 lipca trwała w Muzeum Miejskim w Żorach pierwsza część wakacyjnych zajęć, w których wzięło udział 420 dzieci
zarówno z grup zorganizowanych, jak i zapisów indywidualnych.

Każdego ranka w żorskim muzeum przy ulicy  Muzealnej działy się ciekawe rzeczy: Do odwiedzających przychodził ubrany w ciężką zbroję rycerz Tomasz i wraz z giermkiem Ludwikiem i damami dworu zabierał wszystkich w czas głębokiego średniowiecza. Po trzygodzinnych zajęciach młodzi giermkowie  po kursie średniowiecznych manier, szermierki, tańca i śpiewu byli pasowani na rycerzy , zaś damy po takim samym kursie z dodatkiem nauki haftu koronowane były na księżniczki.

Innego dnia po dzieci wędrowały po muzeum śladami ducha Ferdynanda i Czarnej Damy, która do willi muzealnej przybyła z Baranowic. Tor przeszkód i zagadek przygotowany dla odwiedzających był niełatwy do przejścia,  zaś w trakcie jego pokonywania można było usłyszeć opowieści nie tylko o żorskich legendach ale i o życiu w tym mieście przed stu laty.

Trzecim tematem zajęć były śląskie strachy i straszki. Tym razem po muzealnym gmachu goniły utopce, strzygi i podciepy...

Każdy temat cieszył się sporą popularnością. Niektóre dzieci skorzystały z pełni oferty i uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Po każdych z nich dziecko otrzymywało muzealne wydawnictwo edukacyjne "Bajtel".

Zajęcia prowadzone przez muzealny Dział Edukacji powtórzone będą jeszcze pod koniec wakacji od 25 sierpnia.

Zapisywać się na nie mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne dzwoniąc pod numer telefonu (32) 43 43 714.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy na muzealnego facebooka gdzie można zobaczyć całą relację z wydarzenia