Relacja z konkursu "Znam swoje miasto" dla klas I
 "Pierwszaki znają swoje miasto"

W piątek, 22 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 5 w Żorach –Roju odbyła się VII edycja konkursu „Znam swoje miasto” w kategorii klas pierwszych szkół podstawowych.

W tegorocznym konkursie wziło udział 8 trzyosobowych drużyn z 7 żorskich podstawówek. Jedna z nich – SP 11 wystawiła bowiem dwie drużyny. Konkurs, choć skierowany tym razem do najmłodszych uczniów, wcale nie był prosty, pytania były niewiele łatwiejsze niż w kategoriach klas IV-V i VI.

Po cyklu 7 pytań okazało się, że konieczna jest dogrywka. Co prawda miejsce pierwsze i drugie nie budziło wątpliwości ale dwie drużyny musiały stoczyć dodatkowy pojedynek w dogrywce walcząc o miejsce trzecie, gdyż w części podstawowej zgromadziły tyle samo punktów.

W czasie, gdy jury liczyło punkty, czas oczekiwania na wyniki, umilił uczestnikom konkursu występ zespołu „Małe Rojanki”, które zaprezentowały wiązankę tańców i pieśni śląskich.

Ostatecznie okazało się, że miejsce trzecie wywalczyła drużyna z prywatnej szkoły podstawowej „Żorek” w składzie Helena Liberacka, Konstanty Lizak i Szymon Oberda, na drugim miejscu uplasował się zespół ze szkoły Podstawowej nr 3 (Hania Seibel, Karol Ryszkiel i Grzegorz Witoszek, zaś pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8, w której uczestniczyli Emilia Bożek, Marek Karwot oraz Nikodem Wacławczyk

Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Miejskie w Żorach i Żorskie Stowarzyszenie Eukacyjno-Kulturalne, przy współpracy z Urzędem Miasta Żory oraz Zespołem Szkół nr 5 w Żorach.

Więcej zdjęć  z konkursu znajdziesz TUTAJ