Relacja. Ferie w muzeum – nie można było się nudzić
Przez całe ferie zimowe w żorskim Muzeum Miejskim odbywały się zajęcia dla dzieciaków, które nie wyjechały z miasta na zimowiska.

Każdego dnia mogły skorzystać z naszej oferty. Dla miłośników rycerskich czasów i opowieści przygotowaliśmy kilka spotkań z cyklu „Rycerzem być” oraz „Rycerze i księżniczki”.

Każdy z uczestników mógł poznać rycerskie pieśni, tańce i opowieści, mógł nauczyć się podstaw dawnej szermierki oraz podstaw właściwego zachowania się przy stole.

Dla tych, którzy chcieli się dowiedzieć czegoś o śląskich legendach i ubiorach przygotowaliśmy zajęcia „Śladami śląskich utopków” oraz „Ze szranku do przesuwnej szafy”.

Dla chętnych pragnący własnymi rękami stworzyć coś z niczego zorganizowaliśmy warsztaty rękodzieła artystycznego.

No i oczywiście nie mogło u nas zabraknąć zajęć, w których tematem byłby Czarny Ląd. Tym razem uczestnicy brali udział w „Wędrówkach po afrykańskim kontynencie”.