MUZEUM BEZ TAJEMNIC - WIADOMOŚĆ 11
----------------------------------
   NOWA SIEDZIBA MUZEUM
   O wystawach bez wystaw

Przewrotność tytułu odnosi się raczej do intensywności działań, niż do stanu bezczynności. Otwarcie nowej siedziby stało się rzeczywistością – pomieszczenia starej zabytkowej willi Haeringa i nowowybudowanej części wystawienniczo-magazynowej zostały oddane do użytkowania. Ideałem byłby stan, gdyby udało się zgrać w czasie również otwarcie wystaw. Niestety, rzeczywistość wymusiła  zmianę planów.

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że rozwiązanie takie nie było złe, ponieważ z jednej strony umożliwiło weryfikację projektów, ponowną analizę koncepcji, uzupełnienie materiałów merytorycznych, ale dało również możliwość wykorzystania pustej przestrzeni na intensywne działania edukacyjne.

Obserwując materiały zamieszczane na stronie muzealnej i FB, z łatwością można zauważyć rozmach i intensywność twórczej pracy Działu Edukacji. Co najwyżej, lekką obawę rodzi myśl, jak znajdziemy się w nowej rzeczywistości – już po otwarciu wystaw. „Konflikt interesów” między działami wydaje się być nieunikniony.

To oczywiście żart, wynikający z faktu docenienia skali pracy Działu Edukacji.

A w tym czasie… Trwają intensywne prace związane z przygotowaniem nowych wystaw i wydawnictw, zakończeniem prac wizualizacyjnych, opracowaniem strategii promocji oraz całym spektrum opracowań merytorycznych niezbędnych na tym etapie przygotowań wystawienniczych.

Zamknięto ostatecznie wykazy stanowisk i obiektów, które prezentowane będą na wystawach „Nasza tożsamość” oraz „Polskie poznawanie świata”. Dobiegają końca prace nad opracowaniami tekstów multimedialnych, które w przypadku wystawy „Polskie poznawanie świata” swoja objętością stanowią całkiem pokaźne wydawnictwo.

Wykonana została dokumentacja fotograficzna muzealiów oraz zebrane teksty, które trafią do katalogów wystaw. Ale o tym w kolejnym newsie…

[KP]

Serdecznie zapraszamy na nasz muzealny FB.

POLUB NAS :)