• DALEKO JEST BLISKO - spotkanie z redaktorem Krzysztofem Błażycą

  DALEKO JEST BLISKO - spotkanie z redaktorem Krzysztofem Błażycą

 • Oferta muzealna na luty

  Oferta muzealna na luty

 • KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO - relacja

  KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO - relacja

 • WYNIKI KONKURSU NA LALKĘ SZMACIANKĘ

  WYNIKI KONKURSU NA LALKĘ SZMACIANKĘ

 • FERIE W MUZEUM!

  FERIE W MUZEUM!

 • KONSULTACJE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

  KONSULTACJE DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

MUZEUM BEZ TAJEMNIC - WIADOMOŚĆ 11
      Muzeum BEZ TAJEMNIC 
           Wiadomość 11           
----------------------------------
   NOWA SIEDZIBA MUZEUM
   O wystawach bez wystawPrzewrotność tytułu odnosi się raczej do intensywności działań, niż do stanu bezczynności. Otwarcie nowej siedziby stało się rzeczywistością – pomieszczenia starej zabytkowej willi Haeringa i nowowybudowanej części wystawienniczo-magazynowej zostały oddane do użytkowania. Ideałem byłby stan, gdyby udało się zgrać w czasie również otwarcie wystaw. Niestety, rzeczywistość wymusiła  zmianę planów.

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że rozwiązanie takie nie było złe, ponieważ z jednej strony umożliwiło weryfikację projektów, ponowną analizę koncepcji, uzupełnienie materiałów merytorycznych, ale dało również możliwość wykorzystania pustej przestrzeni na intensywne działania edukacyjne.
Obserwując materiały zamieszczane na stronie muzealnej i FB, z łatwością można zauważyć rozmach i intensywność twórczej pracy Działu Edukacji. Co najwyżej, lekką obawę rodzi myśl, jak znajdziemy się w nowej rzeczywistości – już po otwarciu wystaw. „Konflikt interesów” między działami wydaje się być nieunikniony.

To oczywiście żart, wynikający z faktu docenienia skali pracy Działu Edukacji.

A w tym czasie… Trwają intensywne prace związane z przygotowaniem nowych wystaw i wydawnictw, zakończeniem prac wizualizacyjnych, opracowaniem strategii promocji oraz całym spektrum opracowań merytorycznych niezbędnych na tym etapie przygotowań wystawienniczych. 


Zamknięto ostatecznie wykazy stanowisk i obiektów, które prezentowane będą na wystawach „Nasza tożsamość” oraz „Polskie poznawanie świata”. Dobiegają końca prace nad opracowaniami tekstów multimedialnych, które w przypadku wystawy „Polskie poznawanie świata” swoja objętością stanowią całkiem pokaźne wydawnictwo.  

Wykonana została dokumentacja fotograficzna muzealiów oraz zebrane teksty, które trafią do katalogów wystaw. Ale o tym w kolejnym newsie…


[KP]


 Serdecznie zapraszamy na nasz muzealny FB. 

POLUB NAS :) Muzeum bez tajemnic

BIP Żory Wszelkie prawa zastrzeżone muzeum żory / 2009