Konkursy "Znam swoje miasto" i "Wędrujemy po Żorach"

Od początku roku szkolnego w siedzibie Muzeum Miejskim w Żorach oraz w Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach odbywają się zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które  dostarczają uczestnikom wiedzy o historii, zabytkach, tradycjach, zwyczajach i  legendach związanych z naszym miastem i regionem.  Doskonałym podsumowanie zdobytej tam wiedzy jest organizacja konkursów przez Muzeum Miejskie w Żorach, Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne oraz doradców metodycznych.

W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach „Znam swoje miasto” oraz „Wędrujemy po Żorach”. Poniżej przedstawiamy harmonogram konkursów:

Konkurs - Szlakami zabytków i osobliwości przyrodniczych Żor dla przedszkolaków - 25 maja w Muzeum Miejskim w Żorach, godzina 10.00
Konkurs - Znam swoje miasto dla klas I - 22 maja w SP-11 Rój, godzina 9.00
Konkurs - Znam swoje miasto dla klas II -  12 czerwca SP- 8 Rogoźna, godzinie 9.00
Konkurs - Znam swoje miasto dla klas IV - VI  - 20 maja w COP godzina 9.00

Konkurs  - Wędrujemy po Żorach dla klas III  - 15 czerwca 2015 zbiórka o 9.00 na Rynku
Konkurs - Z Żorkiem wędrujemy po Żorach dla przedszkolaków - 15 czerwca 2015 zbiórka o 9.00 na Rynku

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!