IV KONGRES AFRYKANISTÓW POLSKICH

Pierwsza zapowiedź IV KONGRESU AFRYKANISTÓW POLSKICH, który odbędzie się w Muzeum Miejskim w Żorach. Trwać będzie od 26 do 28 listopada 2015 r.

Zapraszamy na przygotowaną stronę kongresu
Znajdziesz tam informację o poprzednich trzech kongresach oraz informacje bieżące.

POBIERZ PROGRAM

--------------------------------------------------------------------------------------

Kongres Afrykanistów Polskich od roku 2007 gromadzi specjalistów różnych dziedzin nauki pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat aktualnie prowadzonych badań poświęconych tematyce afrykanistycznej.
Organizatorem Kongresu jest w tym roku Muzeum Miejskie w Żorach oraz, jak zwykle, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne.

Tematyka Kongresu obejmie szeroko pojęte spektrum problemów, bowiem zależy nam, aby było to spotkanie interdyscyplinarne. Chcielibyśmy również, aby formuła Kongresu umożliwiła jego otwarcie dla grona słuchaczy niezwiązanych ze środowiskiem naukowym. Dlatego też, oprócz sesji plenarnych, w programie Kongresu znajdą się wykłady otwarte, które umożliwią zainteresowanym osobom „spotkanie z Afryką” w jak najlepszej postaci popularno-naukowej.

Obrady kongresowe odbywać się będą od 26 do 28 listopada 2014 r. w nowym gmachu Muzeum Miejskiego w Żorach przy ulicy Muzealnej 1/2. Specjalne tło Kongresu stanowić będzie wystawa „Polskie poznawanie świata”, której znacząca część nawiązuje do problematyki polskich badań prowadzonych na kontynencie afrykańskim.