Dzieci wypełniają muzeum. Doładowanie komórek działa!
Doładowanie dla dzieci edukacją muzealną w Muzeum Miejskim w Żorach działa! Szybko znalazła swoich wiernych odbiorców jakim są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Od września Dział Edukacji Muzeum Miejskiego rozpoczął zajęcia edukacyjne w nowym muzealnym budynku, czyli tzw. Willi Haeringa.

Oprócz znanych już z wakacji zajęć rycerskich, rozpoczęliśmy także lekcje, a właściwie zajęcia warsztatowe z cyklu
„Moje ręce mogą więcej” skierowane do najmłodszych – przedszkolaków i uczniów klas 1-3.
„Mały warsztat tkacki” oraz „Kto nam zrobi sweter, szalik i czapkę?, bo tak nazwalismy te zajęcia, uczą dzieci nie tylko historii produkcji ubiorów ale także pokazują rózne sposoby ich wytwarzania.
W części praktycznej uczestnicy próbowali swoich sił w tworzeniu prostych wyrobów.

Prezentujemy kilka zdjęć z zajęć z cyklu "Małego warsztatu tkackiego" oraz zapraszamy na następne zajęcia edukacyjne.

Zapraszamy do polubienia naszego muzealnego facebooka!

muzeum.miejskie.zory