Debata oksfordzka - RELACJA
 Patriotyzm na co dzień i od święta – DEBATA OKSFORDZKA

W czwartek, 11 czerwca 2015 r. na Scenie na Starówce w ramach projektu edukacyjnego „Patriotyzm na co dzień i od święta” organizowanego wspólnie przez Muzeum Miejskie, MOK, Urząd Miasta i Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne, odbyła się debata oksfordzka (to wydarzenie współorganizował także portal Wirtualne Żory) pod hasłem „Działalność organizacji pozarządowych jako nowy wymiar patriotyzmu lokalnego. Debata oksfordzka polega na dyskusji prowadzonej przez dwie grupy – przeciwników i zwolenników postawionej tezy. W debacie wzięli udział uczniowie żorskich liceów. Po wysłuchaniu  odpowiedzi na 6 pytań, w tym także zadanych przez publiczność, jury oraz publiczność właśnie wspólnie zadecydowali o zwycięzcy. Zarówno jury jak i publiczność byli zgodni wygrała grupa zwolenników postawionej tezy.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ