15-lecie Żorskiego Centrum Regionalnego
Świat trwa dzięki tradycji”

W dniu 22 października 2015r. odbyła się uroczystość  15 - lecia działalności Centrum Edukacji Regionalnej. Honorowymi gośćmi byli: Pan Waldemar Sochę – Prezydent Miasta, pan Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory , Pani Grażyna Cogiel – Inspektora Wydziału Edukacji, Pan Stanisław Ratajczyk - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Kierownicy Świetlic MOK, Przewodnicząca Koła Gospodyń – Stanisława Niesporek,  Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Przedstawiciele Rady Muzeum,  Dyrektorzy i Nauczyciele żorskich  przedszkoli i szkół.

Spotkanie przygotowała i prowadziła pani Jadwiga Tabor pełniąca funkcję kierownika działu edukacji w Muzeum Miejskim – założycielka Centrum Edukacji Regionalnej i Urszula Niechoj – koordynatorka. Honory gospodarza pełnił Pan Lucjan Buchalik – dyrektora Muzeum Miejskiego  w Żorach. Wszystkich gości zaproszono do  udziału w  lekcji regionalizmu na żywo, przygotowanej specjalnie na tę uroczystość przedstawiającą  edukację regionalną w pigułce. W lekcji wystąpili: pani Leokadia Buchman, Urszula Wróbel, Barbara Karwot, Joanna Kipka, Mariola Spendel i pan Ludwik Wróbel. Na akordeonie przygrywał pan Leonard Motyka.